Erotické masáže

Počátky erotických masáží můžeme najít již v době, kdy v Indii vznikala Kámasútra, tedy mezi 4. a 6. stoletím našeho letopočtu. Do západního světa pronikaly lehčím tempem než klasické masáže, které byly považovány za prostředek léčení. Erotické masáže, zprvu pouze jako afrodiziaka, sloužily jako prostředek k zpříjemnění a zpestření všedního dne. Po éře středověku plného náboženských dogmat, se do evropského povědomí erotická masáž dostává až v 16. století s nástupem renesance, během níž se začala používat pro léčebné účely. Tehdy se s ní léčila ženská hysterie, kdy byly ženské genitálie masírovány do chvíle, než žena dosáhla orgasmu.

Popularita erotických masáží stále stoupala, největšího rozmachu dosáhla v 90. letech 20. století, kdy se začaly šířit i erotické pomůcky, o sexu se otevřeně mluvilo stále více a služby erotických masáží byly stále dostupnější. Vyhledávat je začali nejen jednotlivci, ale i páry a to za účelem uvolnění sexuálního napětí, zvýšení (nebo dokonce dosažení) sexuálního vzrušení, zbavení se nervozity, jako součást léčby migrén či některých psychosomatických poruch.

Podívejme se blíže na druhy erotických masáží, které jsou nabízeny.

Erotické masáže

Tantra masáž

Tantrické masáže se poskytují jak mužům i ženám samostatně, tak i párům. Pro jednotlivce mohou sloužit jako maximální relaxace a otevření těla pro nové prožívání vzrušení. Jejím základem jsou smyslné doteky, jimž často předchází povídání si s masérem a masérkou nad šálkem čaje a vzájemné poznávání. Součástí tantra masáže není líbání, orální ani klasický sex.

Tantra masáže pro páry mohou být skvělou inspirací do milostného života a společnou dokonalou relaxací, sloužit k budování vzrušení, prozkoumávání svých smyslů, pocitů, doteků a těla jako takového.

Tantrická masáž linghamu

Vychází z dlouholeté tradice Kámasútry, taoistického a tantrického přístupu k sexu. Jejím cílem není okamžité vyvolání orgasmu jako u masturbace, ale jeho oddalování za účelem poznání vlastního těla, harmonizování těla s duší, rozvinutí fantazie a zažívání nových pocitů z doteků.

Někdy se kombinuje s erotickou masáží, kdy se přidávají prvky masáže ňadry a tělem masérky.

Nuru masáž

Tato, pro masérku velmi fyzicky náročná, masáž pocházející z Japonska, kde byla používána v tamějších historických lázních, je poskytována mužům, ženám pouze výjimečně. Spadá do kategorie tělo na tělo (body-to-body), kdy masérka nepoužívá pouze dlaně, ale celé své tělo. S použitím nuru gelu se svým nahým tělem otírá o masírovaného. U mužů se tomuto druhu masáže dostává velké obliby pro její vzrušující průběh.

Mýdlová masáž

Při mýdlové masáži nanáší masérka teplou hustou mýdlovou pěnu na každý kousek těla, což příjemně uvolní svalstvo. Svým tělem i dlaněmi masíruje tělo klienta, nejprve ty nejbolestivější a nejnamáhanější části, poté i citlivé erotogenní zóny.

Masáž prostaty

Na rozdíl od českých mužů, kteří se této praktiky stále straní a udržují si k ní chladný přístup, je v cizině tato pro zdraví blahodárná masáž velmi oblíbená. Provádí se buď přes hráz nebo řitní otvor. Mnoho mužů považuje dráždění prostaty za sexuálně podněcující a při její intenzivní stimulaci může dojít k orgasmu i bez stimulace penisu.

Párová masáž

Při párové masáži leží muž i žena na jedné matraci a starají se o ně dvě masérky. V některých salónech může být pár ručně uspokojen nebo masáž zakončena sexem mezi masírovaným párem, a to jak za přítomnosti masérek, tak i bez nich.

Erotické masáže jsou plné vzrušení a erotického náboje. Mohou sloužit jako skvělý prostředek pro psychický i fyzický odpočinek. Pokud i vy potřebujete uvolnit a chcete vyzkoušet něco nového, neváhejte. V samotné Praze najdete desítky salónů a sjíždí se sem za nimi i cizinci.